The University of Arkansas - Fort Smith has released the list of students receiving degrees and certificates during the spring 2019 semester.


Conferred were the Master of Science, Bachelor of Applied Science, Bachelor of Arts, Bachelor of Business Administration, Bachelor of General Studies, Bachelor of Music Education, Bachelor of Science, Bachelor of Science in Nursing, Associate of Arts, Associate of Applied Science, Associate of General Studies, and Associate of Science as well as technical certificates and certificates of proficiency.


Graduates were:


Booneville: Kinley Barron, B.S., Criminal Justice;


Joie Bogart, Certificate of Proficiency, Industrial Electronics and Electrical Maintenance;


Sara Earnhart, B.S., English with Teacher Licensure;


Cameron English, A.A.S., Workforce Leadership;


Kassandra English, A.A.S., Workforce Leadership;


Aaron Frost, Technical Certificate, Welding, Certificates of Proficiency, TIG Welding, ARC Welding, MIG Welding;


Kevin Goff, Certificate of Proficiency, Computer Graphic Technology;


Christopher Haley, B.S., Animation Technology;


Holley Maness, B.S., Chemistry;


Austin Rankin, Certificate of Proficiency, Industrial Electronics and Electrical Maintenance;


Mariah Reagan, A.G.S.;


Hailey Schmitt, Certificate of Proficiency, Industrial Electronics and Electrical Maintenance;


Allison Weaver, B.B.A., Accounting, Certificate of Proficiency, Community Leadership.


Branch: Jonathan Williams, Certificate of Proficiency, Automotive Undercar Specialist.


Charleston: Keith Flynn, B.S., Organizational Leadership;


Kaylen Hamilton, B.B.A., Accounting;


Whitney Hobbs, B.S.N.;


Mason Keener, Certificate of Proficiency, Industrial Electronics and Electrical Maintenance;


Andrew Kimmell, Certificate of Proficiency, Industrial Electronics and Electrical Maintenance;


David King, Certificate of Proficiency, Industrial Electronics and Electrical Maintenance;


Whitney McCoy, A.A.S., Surgical Technology;


Ashley McElroy, B.A., Psychology;


Austin McFerran, B.S., Information Technology;


Hayden Pittman, Certificate of Proficiency, Industrial Electronics and Electrical Maintenance;


Mary Ashley Qualls, Certificate of Proficiency, Industrial Electronics and Electrical Maintenance;


Payton Scott, B.A., Psychology;


Chance Shelby, B.A., History;


Lacy Wilson, A.G.S.


Lavaca: Weston Alexander, A.A.S., Electronics Technology;


Luke Barber, Certificate of Proficiency, Community Leadership;


Tiffany Cooksey, B.A., English;


John Ennis, Certificate of Proficiency, Industrial Electronics and Electrical Maintenance;


Austin Fleer, B.B.A., Business Administration;


Hannah Harrison, A.G.S.;


Kathryn Harrison, A.A.S., Computer Graphic Technology, Certificate of Proficiency, Computer Graphic Technology, Technical Certificate, Computer Graphic Technology;


Destiny Mantooth, B.S., Biology with Teacher Licensure;


Megan McGee, B.S., Elementary Education K-6;


Casey Newman, B.S., Imaging Sciences Sonography;


Brittany Pence, B.S., Biology;


Hunter Schlinker, B.B.A., International Business;


Sophia Sewell, Technical Certificate, Practical Nurse (PN);


Dalton Wood, Certificate of Proficiency, ARC Welding.


Magazine: Nicholas Brasher, A.S., Engineering;


Alisa Green, B.S., Elementary Education K-6;


Carol Smith, B.G.S.;


Cheeia Yang, B.S., Organizational Leadership.


Mansfield: Hannah Brown, B.S., English with Teacher Licensure;


Jana Henley, B.S., Organizational Leadership;


Bryan Myers, B.S., Information Technology;


Kimberly Parish, B.G.S.


Ozark: Lucas Anderson, B.B.A., Finance;


Amanda Gortemiller, B.S., Organizational Leadership;


Isabella Schlicker, B.A., Rhetoric and Writing;


Marcus Schneider, B.S., Geoscience.